Solo Art Exhibition by Oksana Andrushchenko, Lviv, Ukraine

  • By UC Family Magazine
  • 20 Sep, 2017

Public · Hosted by Ukrainian Canadian Art Foundation KUMF Gallery

Ласкаво запрошуємо шанувальників мистецтва на відкриття осіннього сезону!
10 - 24 вересня, 2017р.
КАНАДСЬКО-УКРАЇНСЬКА МИСТЕЦЬКА ФУНДАЦІЯ / ҐАЛЕРІЯ КУМФ
мають шану представляти Заслуженого Діяча Мистецтв України, Oксану Андрущенко (Львів, Україна) з персональною виставкою "МАГІЯ СИМВОЛУ". (Малярство, графіка).
ОФІЦІЙНЕ ВІДКРИТТЯ: неділя, 10 вересня, 2017р. в 2 год п.п.
В приміщенні ҐАЛЕРІЇ КУМФ,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5

Dear art lovers, you are cordially invited to the opening of Autumn season!
September 10 - 24, 2017
THE UKRAINIAN CANADIAN ART FOUNDATION / KUMF GALLERY present artist Oksana Andrushchenko (Lviv, Ukraine) with her solo exhibition "THE MAGIC OF SYMBOLS". (Paintings, graphics).
OPENING RECEPTION: Sunday, September 10, 2017, at 2 pm.
At the KUMF GALLERY,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 31 Oct, 2017
Friday, December 8 at 7 PM - 9 PM
Demonstration of the putting on of a traditional women's costume and tying of a khustka" (kerchief) in the styles of Western Ukraine. And some words about the history and lore of the craftsmanship of the various jewellery traditions. Zgardy, dukats, talyars, corals, pearls, antique pearls ("balamuty"), venetian glass, crosses...
Speaker: Myroslava Boikiv.
$25/person. Register by email to kosa.kolektiv[at]gmail.com.
For lecture inquiries, contact myrosia_boykiv@ukr.net
By UC Family Magazine 31 Oct, 2017
В Україні вже багато років відзначають іноземне свято Хелловін з 31 жовтня на 1 листопада. За легендою у цю ніч душі всіх померлих приходять на землю та блукають вулицями. Дехто ставиться до його святкування вкрай негативно, зазначаючи що це "чуже", запозичене свято. Проте запозичена лише назва, адже в українців раніше був свій Хелловін. Існував він за часів вірування у рідних богів і звався Велесова ніч (на честь одного з язичницьких божеств). Святкувалась Велесова ніч так само з 31 жовтня на 1 листопада, коли душі усіх померлих спускалися на землю.

У ніч на 1 листопада прийнято згадувати хороші речі про своїх померлих родичів, ставити свічку, аби їх душа знайшла дорогу до вашого дому та залишати на вулиці чи на підвіконні частування для потойбічних гостей. Найбільшою вдачею вважалось побачити у сні в цю ніч когось із померлих родичів.

Велесова ніч: історія, традиції, обряди, прикмети 1/1
vsviti.com.ua​

Хто такий Велес?

Велес – це дохристиянський, язичницький бог. Його вважали богом мистецтва, музики, поезії, краси, таланту, щастя та любові. Він покровитель усіх творчих людей, волхвів, віщунів та ясновидців. А також опікун усього живого. Вважали, що саме він відповідальний за розквіт людської душі.

Також, Велеса вважали покровителем худоби. Вірили, що саме він навчив людей співіснувати з природою: обробляти землю, вирощувати зерно, пасти худобу та брати молоко. Він вчив не вбивати тварину, а вчитись доглядати за нею, дбати про неї і за це брати у неї зістрижене хутро чи молоко.

Згідно з віруванням Велес, перш за все, – бог достатку. Тож наші предки шанували його так само сильно, як і Перуна, та ставились з повагою до традицій на Велесову ніч.
Які обряди існують на Велесову ніч?

Велесова ніч – це час містичний, тож люди вірили, що їхні бажання у цю ніч можуть здійснитись. Записували їх на папірці та клали під подушку перед сном, промовляючи слова: "Темна ніч, заклинаю мені допомогти. Велес, потрудися, загадане, появися".

Обряд на достаток теж був доволі популярним. Потрібно було зібрати увесь дріб'язок в гаманці та роздати бідним, перед тим промовивши: "нехай мої гроші допоможуть всім, хто їх потребує. Навколо обернуться і до мене достатком повернуться".

Також наші предки вірили, що у цю ніч можна отримати відповіді на найскладніші питання. Для цього треба було назвати ім'я померлого родича та звернутись до нього: "сьогодні тобі в цей світ приходити – мені пораду приносити. Підкажи, як мені завершити справу".


Прикмети на Велесову ніч

Зазвичай, побачити мертвого родича уві сні вважалося поганою прикметою, але тільки не у цей день. На Велесову ніч це навпаки – дуже добрий знак.

Не можна було у переддень позичати гроші, інакше винесеш із дому достаток і весь наступний рік будеш у скрутному становищі.

Дуже поганою прикметою вважалось, якщо незнайомець у цей вечір постукає у двері. Це означало, що хтось із мешканців будинку помре протягом наступного року. Такій людині у слід промовляли: "охолонь незнайомця слід, не вчинивши нам біди".

Попри популярну погану прикмету з чорною кішкою, у цей день її не так боялись, як чорного собаку. Запримітити такого біля дому означало, що скоро з'явиться ворог, який буде псувати життя родині. Побачити білу собаку біля будинку, навпаки, означало, що у родини буде новий товариш.
Святкування

У найдревніших предків була традиція у цю ніч запалювати багаття у найвищій точці їхньої земельної ділянки, стрибати через багаття. Також ходити по розпеченому вугіллі – цей процес символізував очищення тіла і духу від злих сил.

Також перед ніччю всіх мертвих влаштовували мовчазну вечерю: накривали стіл для себе і для померлих родичів, яких би хотіли запросити до трапези, а під час вечері згадували про них хороші речі.

Назва Хелловін прижилася від англійського свята та перекладається як "ніч усіх святих". Хоча, насправді, це ніч усіх мертвих – просто таких змін назва зазнала уже в християнські часи. Це зумовлено тим, що язичники не боялися смерті й зустрічали її спокійно, а в християнських традиціях свято на честь мерців сприймалося з острахом, а спілкування з потойбічним світом засуджували. Тому з часом традиції та назва змінилися.

У будь-якому разі, не зважаючи на те, як у різних релігіях ставляться до цього дня – немає нічого поганого у тому, щоб згадати своїх предків та віддати їм шану в ніч, коли вони приходять з потойбічного світу. Можливо, ви зміните свою думку, щодо іноземного походження свята та вирішите поставити свічку на підвіконні, як маячок для душ до рідного дому, чи навіть залишите для них частування.

Автор Вікторія Демидюк
Джерело: vsviti.com.ua
By UC Family Magazine 30 Oct, 2017
Генеральне консульство України в Торонто і ГО "Четверта хвиля" запрошують українську громаду на Благодійний творчий вечір пам'яті Героя України, видатного оперного співака Василя Сліпака. Вхід - за добровільними датками. Кошти будуть передані організації, яка займається допомогою дітям загиблих воїнів АТО (заснованої Василем Сліпаком).
More Posts
Share by: